Mekke'nin Fethi

Fatihliler Mekke'nin Fethi Programında Biraraya geldi.

AK PARTİ FATİH KADIN KOLLARI’nın düzenlediği Mekke'nin Fethi’nin 1388. Yılı anma programı, Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde yapıldı. Çok sayıda davetlinin katıldığı programda Kur’an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterisi ve Mekke’nin fethiyle ilgili konuşmalar gerçekleştirildi. İlahiler eşliğinde, Fatihlilerin unutulmaz anlar yaşadığı programda, katılan davetliler arasında yapılan çekilişle 2 kişiye umre hediyesi verildi.

Yeryüzünde ilk kara oluşumunun başladığı ve yeryüzünün ilk binası Kâbe'nin bulunduğu şehir olan Mekke'nin, İslam ordularınca 11 Ocak 630 tarihinde fethedilmesi dolayısıyla icra edilen"Mekke'nin Fethi” Programında konuşan AK Parti FATİH KADIN Kolları Başkanı Nurhan ÇALIK, Fetih suresi  1.ayetine vurgu yaparak “Şüphesiz biz sana apaçık bir fetih İhsan ettik” ayetiyle sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed’in(s.a.v) kutlu bir fetihle müjdelendiğini, fetihlerin anası olan Mekke’nin Fethi’nin şefkat ve merhamet temelleri üzerine inşa edildiğini ve insanlığın İslam’la buluştuğu en önemli günlerden biri olduğunu söyledi. “İstanbul’un Fethi’ne de kapıların açıldığı Mekke’nin Fethi’nin, İstanbul’un kalbi Fatih semtinde anılmasının da ayrı bir önemi olduğuna vurgu yapan Çalık, bu anlamlı günün Fatihli hanımların kalplerinde bir dirilişe vesilesi olmasını temenni ediyorum” dedi..

Programa AK PARTİ FATİH İLÇE BAŞKANI Orhan NARİN de katıldı.  “Mekke’nin Fethi’ni anma programının Fatih ilçesinde gerçekleştirilmesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Narin, “Medeniyetin, teknolojinin en üst noktasında yaşadığımız şu günlerde, nasıl bir peygamberin ümmeti olduğumuzun bilincinde olarak, önümüzdeki yılların ülkemize milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi..

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde coşkuyla gerçekleşen Mekke’nin Fethi programında, Kur’an-ı Kerim tilaveti, sinevizyon gösterisi ve ilahilerin yanısıra, programa katılan davetliler arasında yapılan sürpriz çekilişle 2 kişiye umre hediyesi de verildi.

Haberin görselleri